ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» звернулась до Уряду

  • 66

В час, коли українську економіку потрібно підтримувати як ніколи раніше, КМУ може ухвалити зміни до законодавства, які фактично призведуть до збільшення кількості корупційних схем, тиску на деревообробні підприємства та до зниження інвестиційної привабливості України.

З метою уникнення вищезазначеного, ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням не ухвалювати зміни до постанови від 29.12.2021 №1424 щодо внесення деревини паливної у вигляді колод, полін, хмизу, гілок, сучків, деревної тріски або стружки, тирси, тріски, стружки, уламків та відходів деревини та скрапів, агломерованих або неагломерованих, у вигляді колод, полін, брикетів, гранул до переліку товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квот на 2022 рік.

Ухвалення вищеперерахованих змін несе за собою одразу кілька негативних факторів:

  • Лісова та деревообробна галузі нині повністю забезпечують внутрішній ринок. Якщо ж ці зміни будуть ухвалені, то це означатиме, що під прикриттям забезпечення внутрішнього ринку паливними пиломатеріалами буде налаштовуватись процес ручного контролю над підприємствами, які займаються відповідним виробництвом.
  • Сьогодні для запуску брикетного виробництва й так необхідно ввести в експлуатацію потрібне обладнання, отримати відповідні екологічні дозволи, офіційно оформити профільних працівників. Всі ці процедури й так контролюються відповідними органами. Якщо ж запровадити процес ліцензування, то ми з вами будемо спостерігати процес відвертого вимагання коштів від підприємств-експортерів. Чи потрібно нам це коли країна знаходиться в стані війни й закордонним інвесторам звідусіль розповідають про те, що після її закінчення найкращою інвестицією буде вкладання грошей в Україну? Відповідь є очевидною.

«Ми просимо Кабінет Міністрів України не ухвалювати зазначений документ, а також провести додаткові обговорення даного питання з представниками бізнесу та громадськості, з метою прийняття ефективних рішень для галузі та економіки країни в цілому».

Голова ГС «АДПУ» Павло Васильєв
Попередня стаття Як Держлісагентство крок за кроком звільняє лісове господарство від багатомільярдних «схем»
Наступна стаття Україна розпочинає реформу державної лісогосподарської галузі, - Голова Державного агентства лісових ресурсів України