Гарячі новини :

Човни для лісівників

Полтавці знають як захистити ліси на островах.

Саме досвід роботи лісівників Кишеньківського та Новоорлицького лісництв був розглянутий керівниками лісогосподарських підприємств Полтавщини під час виїзної наради у ДП «Кременчуцький лісгосп».

Особливість цих лісництв полягає у тому, що вони розташовані уздовж берегів двох водосховищ, а також на островах, що утворились у часи створення Кременчуцького та Кам’янського водосховищ. Такі природні винятковості роблять лісгосп водночас унікальним та складним під час організації протипожежних заходів та гасіння лісових пожеж на островах.

Два острови – Вишняки та Новоорлицькі Кучугури площею 1400 га та 720 га, розташовані на Кам’янському водосховищі та є частиною РЛП «Нижньоворсклянський». Їх територія вкрита сосновими насадженнями та потребує значних заходів щодо недопущення виникнення лісових пожеж, оскільки у разі пожежі на вказаній території, гасіння її ускладнюється в рази.

Саме тому лісівники ДП «Кременчуцький лісгосп» проводять посилений нагляд за цими територіями. Здійснюють це за допомогою камер відеонагляду, а також завдяки постійним профілактичним заходам та патрулюванням.

Так, наприкінці минулого року за фінансової підтримки Біланівського гірничозбагачувального комбінату було придбано моторний човен TUNA 655 Українського виробництва UMS Marine вартістю 756 тис. грн, який завдяки Полтавській ОДА було укомплектовано двигуном YAMAHA F150XB-A63P вартістю 398 тис. грн. Пасажиромісткість катера дозволяє одночасно розмістити до 8 осіб особового складу та необхідне знаряддя.

Наявність такої техніки допомагає забезпечувати охорону лісів від пожеж, а в разі загорань оперативно переправляє працівників лісової охорони та необхідне знаряддя для дієвого гасіння лісової пожежі на островах.

У ході наради лісівники під керівництвом начальника Полтавського управління лісового та мисливського господарства Івана Гришка відвідали лісові масиви на островах та ознайомилися з особливостями ведення лісового господарства саме в таких умовах, а також обговорили подальші кроки для ефективної боротьби з лісовими загораннями.

Зокрема говорили про необхідність безперебійного доступу до води у середині острова. Для цього на підприємстві планують придбати та встановити великі ємності для води, з яких можна заправляти помпи та ранцеві вогнегасники, що дасть можливість оперативно гасити загорання на островах.

За підсумками наради, начальник управління Іван Гришко відзначив належну роботу кременчуцьких лісівників, які працюють в особливих природних умовах та наголосив на важливості подальшого постійного контролю за лісовими масивами протягом усього пожежонебезпечного періоду.

Джерело: ЕКО-Інформ

Попередня стаття В Польщі почали вводити ліміти на купівлю деревини
Наступна стаття Попит на дрова цьогоріч зріс удвічі, а процедуру їх купівлі в лісівників спростили, - Міндовкілля