Вінницькі лісгоспи успішно реалізували пиломатеріали на біржі

  • 22

25 травня на Українській універсальній біржі проходили торги з продажу пиломатеріалів Вінницького ЛГ, Іллінецького ЛГ, Гайсинського ЛГ, Тульчинського ЛМГ та Жмеринського ЛГ, на яких лісові господарства заробили понад 4,7 млн грн.

На продаж було виставлено дрова колоті, пиломатеріал необрізний, пиломатеріал обрізний та пиляне заготовлення.

За продукцію змагалися 11 учасників, які в жорсткій конкуренції продемонстрували чималий інтерес до лотів. 

Так максимальне зростання ціни на торгах сягнуло 82% від початкової вартості, а загальний додатковий дохід на одних торгах склав понад 888 тис. грн. 

Нагадаємо, що Державне агентство лісових ресурсів України 12 травня поточного року анонсувало, що вся продукція державних лісових господарств з 1 червня буде реалізовуватись виключно на ліцензованих біржах.

“Ліцензовані біржі продемонстрували свою ефективність щодо торгів необробленою деревиною. Тому ми ухвалили рішення, що й пиломатеріали будуть реалізовуватись на біржових конкурентних торгах. Ми вже можемо спостерігати, що цей крок був правильним, оскільки завдяки цьому лісгоспи вже отримують додаткові кошти, які будуть направлені на модернізацію підприємств та відновлення лісів”, – наголосив голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Попередня стаття Деревообробна галузь чекає повного переходу на біржову торгівлю
Наступна стаття Лісгоспи все продаватимуть лише через біржі