Лише за допомогою УУБ додатковий заробіток лісгоспів склав понад 800 млн грн за рік

  • 68

З 1 липня 2021 року торгівля необробленою деревиною відбувається виключно на ліцензованих торгових майданчиках. Українська універсальна біржа стала однією із перших, що отримали ліцензію і розпочали торги необробленою деревиною. На УУБ реалізацію цієї сировини за новими правилами розпочали у листопаді минулого року. 

Протягом першого року ліцензованою біржової торгівлі Державне агентство лісових ресурсів України досягло чималих успіхів у боротьбі з багаторічними корупційними схемами, а лісова галузь, своєю чергою, отримала значні додаткові надходження від конкурентного продажу деревини.

З 1.07.2021 по 30.06.2022 загальний обсяг реалізованого ресурсу вже становить 1,93 млн куб. м, загальною вартістю 5,87 млрд грн. Додатковий дохід державних лісгоспів при цьому склав понад 800 млн грн. Про це повідомив директор біржі Сергій Гладкий у своєму інтерв’ю.

З 1 червня 2022 року на УУБ розпочали торги пиломатеріалами. За перший місяць реалізовано 64,135 тис. куб. м сировини на загальну суму 332,1 млн грн. Українські лісгоспи додатково заробили 9,7 млн грн. Цей напрямок постійно зростає. Для учасників торги пиломатеріалами відбуваються, так само як і необробленою деревиною, відрізняються лише назви позицій. Ключова відмінність у тому, що брати участь в аукціонах з продажу пиломатеріалів можуть також іноземні компанії. 

На УУБ діє механізм моніторингу, який постійно відстежує біржові торги, їх результати, стежить за діями учасників для недопущення різних маніпуляцій. Спеціалісти біржі ретельно перевіряють виконання умов учасниками перед торгами. Відстежують відсоток виконання укладених угод, і він постійно зростає. До порушників правил торгів застосовують санкції. 

УУБ завжди враховує пропозиції та побажання учасників ринку. З початком повномасштабного вторгнення російських військ, економіка України зазнала тяжкого удару.  Певний час не відбувались торги й на Українській універсальній біржі, але вони відновились і зростають в обсягах. УУБ пішла на зустріч учасникам ринку деревини й знизила біржовий тариф для учасників-переможців. 

«Зі своєї ініціативи ми пішли на зустріч учасникам торгів деревиною. На третину було знижено біржовий тариф, який сплачують переможці аукціонів. Можна сказати, це наш внесок та підтримка відновлення ринку. На біржі працює багато компаній з деокупованих та постраждалих регіонів, які були вимушені припинити роботу й тепер повернулися до торгів. Завдяки нашій знижці вони зберегли кошти, які можуть використати для покриття інших витрат», – зазначив директор ТОВ «УУБ» Сергій Гладкий.   

Попередня стаття Чи вистачить Україні дров, щоб не замерзнути
Наступна стаття УУБ продовжує успішні торги необробленою деревиною та пиломатеріалами