Понад 273 млн грн лісгоспи заробили на УЕБ протягом 20-24 червня 2022 року

  • 24

На Українській енергетичній біржі було реалізовано 75% необробленої деревини від виставленого обсягу. Ініціаторами виступили лісові господарства з 8 областей України. Найбільший обсяг реалізовано у Івано-Франківській області.

За тиждень на торгах УЕБ за напрямком необроблена деревина було досягнуто таких результатів:

  • виставлений обсяг необробленої деревини склав 118,57 тис. куб. м.;
  • реалізовано необробленої деревини 88,93 тис. куб. м.;
  • вартість продажу деревини склала 273,44 млн. грн. (з ПДВ);
  • держава отримала додатковий дохід на 38,04 млн. грн. (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Реалізація необробленої деревини за минулий тиждень відбувалась у Івано-Франківській, Чернівецькій, Київській, Житомирській, Волинській, Хмельницькій, Тернопільській, Кіровоградській області.

Найбільше реалізовано ялини європейської, сосни звичайної та ялиці білої, де частка їх реалізації у загальній структурі склала 35%, 11% і 9% відповідно. Також була реалізація таких порід як дуб звичайний, бук лісовий, береза повисла та інші.

Максимальне зростання стартової ціни було зафіксоване на рівні 207%. Враховуючи, що крок аукціону складає 1% максимальна кількість кроків була по дубу червоному – 207; дубу звичайному – 206; ялині європейській – 152.

«Біржа стабільно працює і проводить торги. Загалом з початку місяця на аукціонах Української енергетичної біржі було реалізовано понад 367 тис. куб. м на загальну вартість 995 млн грн. Додатковий дохід держави склав близько 118 млн грн. Ми завжди відкриті та готові до співпраці. Підіймаємо економіку України разом», – зазначив заступник генерального директора УЕБ Костянтин Шевчук.

Попередня стаття Львівська область: аукціонні торги деревиною показали свою ефективність
Наступна стаття Необроблена деревина: огляд ринку на УЕБ за 20-24 червня 2022 року